Konkursi letrar ''Çmimi Agim Spahiu" organizohet ne qytetin e Kukesit

Ne 20-vjetorin e ndarjes nga jeta te poetit Agim Spahiu, Keshilli i Qarkut Kukes organizoi konkursin e pervitshem letrar ''Çmimi Agim Spahiu''.

Gjate ketij aktiviteti u interpretuan 10 krijimet me te mira te perzgjedhura nga juria e nderuar, e perbere nga akademiket; Rexhep Ferri, Sabri Bejko, dhe Petrit Palushi. Poezia ‘’Qershikla’’, e shkruar nga shkrimtari Sulejman Dida u vleresua nga juria me cmimin e pare.

Nxenesit e shkolles se mesme Havzi Nela interpretuan disa nga krijimet me te mira te poetit. Gjithashtu miq dhe dashamires sollen kujtime dhe vargje te shkruara nga Agim Spahiu.